Edytor + Player
Definiowanie parametrów

Parametry

Typ: Bool

Parametr typu logicznego (Boolean) to typ danych, który przyjmuje dwie możliwe wartości: prawda (true) lub fałsz (false). Służy do pokazywania lub ukrywania elementów, np. obrazów, projekcji lub stron.

Użycie

W polu "Widoczność" i wybierz opcję "Zależy od parametru". Druga lista umożliwia wybór parametru, który będzie decydować o widoczności elementu. Zasady muszą zostać określone w zakładce Publikacja (podsekcja: Dokumentacja).

ZasadaPrzykład
oczekiwana wartość liczbowa0 lub 11
odniesienie do parametru sterującego#nazwa_parametru#b
odniesienie do parametru pomocniczegonazwa_paramertudst
równianie logiczne z if() oparte na parametrze sterującymif(nazwa_paramertu==1,1,0)if(b==1,1,0)
równianie logiczne z if() oparte na parametrze pomocnicznymif(nazwa_paramertu==1,1,0)if(dst==1,1,0)

Przykład

  1. W dokumencie otwórz zakładkę z parametrami,
  2. Kliknij przycisk "Dodaj"
  3. Zmień nazwę parametru i ustaw typ: BOOL.
  4. Kliknij na element, którego widoczność ma być zależna od parametru i z pola "Widoczność" wybierz "Zależnie od Parametru". Z poniższej listy wybierz utworzony w kroku (3) parametr.
  5. W publikacji modelu, do którego dopięta została dokumentacja, w polu tekstowym zdefiniuj równanie widoczności elementu.

Model

Typ: Text

Parametr tekstowy służy do tworzenia tekstu uzależnionego od wartości wybranego parametru. Jego konfiguracja musi zostać wykonana w dwóch miejsach: zarówno w zakładce Publikacja, jak i na stronie dokumentacji.

Użycie

Utwórz parametr w dokumentacji klikając na przycisk "Parametry". Następnie należy nadać mu nawę oraz wybrać typ: TEXT.

Kojejnym krokiem jest dodanie pola tekstowego. Wpisz nazwę parametru w podwójnych nawiasach klamrowych {{PARAM_1}} i umieścić pole w odpowiednim miejscu na stronie. Tekst należy wprowadzić w zakładce Publikacja (podzakładka: Dokumentacja).

Zasady konstrukcji pokazane zostały poniżej.

ZasadaPrzykład
oczekiwana wartośćtekst lub liczba
tekstoczekiwany_tekstHello World!
odniesienie do parametru sterującego{{#nazwa_paramertu}}{{#b}}
odniesienie do parametru pomocniczego{{nazwa_paramertu}}{{dst}}
tłumaczenieklucz tłumaczeńKEY001_tak
równanie logiczne z if() oparte na parametrze sterującym, którego wynikem ma być tekst{{if(#nazwa_parametru==1, ”tekst_jeśli_prawda”, ”tekst_jeśli_fałsz”)}}{{if(#b==2, "poniedziałek","piątek")}}
równanie logiczne z if() oparte na parametrze sterującym, którego wynikem ma być klucz tłumaczeń{{if(#nazwa_parametru==1, ”tłumaczenie_jeśli_prawda”, ”tłumaczenie_jeśli_fałsz”)}}{{if(#b==2, "KEY001_tak","KEY002_nie")}}
równanie logiczne z if() oparte na parametrze pomocniczym, którego wynikem ma być tekst{{if(nazwa_parametru==1, ”tekst_jeśli_prawda”, ”tekst_jeśli_fałsz”)}} {{if(dst==2, "poniedziałek","piątek")}}
równanie logiczne z if() oparte na parametrze pomocniczym, którego wynikem ma być klucz tłumaczeń{{if(nazwa_parametru==1, ”tłumaczenie_jeśli_prawda”, ”tłumaczenie_jeśli_fałsz”)}}{{if(dst==2, "KEY001_tak","KEY002_nie")}}

Przykład

  1. W dokumencie otwórz zakładkę z parametrami,
  2. Kliknij przycisk "Dodaj"
  3. Zmień nazwę parametru i ustaw typ: TEXT.
  4. Dodaj pole tekstowe, kliknij w pole "Tekst" i wpisz nazwę parametru z pkt.3 w podwójnych nawiasach klamrowych {{PARAM_2}} .
  5. W publikacji modelu, do którego dopięta została dokumentacja, w polu tekstowym wpisz równanie bądź teskt, który ma zostać przekazany.

Model